Podziękowanie za udział w akcji czytelniczej

8 czerwca 2018r. uczestniczyliśmy w największej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Współorganizowaliśmy ją wraz z ponad 2000 bibliotek. Próbowaliśmy pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie, który  wynosił 459 409 osób.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dyplom oraz oficjalne podziękowanie za udział w akcji od jej organizatorów, którzy docenili ciężką pracę, odwagę, pomysły, zapał, świetną organizację oraz pozytywną współpracę nauczycieli z uczniami.

W tegorocznej edycji wraz z nami uczestniczyło 406 825 osób z całej Polski, zatem nie udało się pobić rekordu. Zdaniem organizatorów poprzedni wynik był jednak bardzo wyśrubowany . Podkreślali oni, że nie należy walczyć o frekwencję za wszelką cenę, tylko skupić się na radości z czytania i dobrej zabawie. Bo nie chodzi przecież o rekord, tylko o miłe wspomnienia związane z książką.

Wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do jej kolejnej edycji.

dyplom Renia

Renata Kołodziej