Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Międzynarodowy tydzień z IGS Bramsche

Za nami bardzo aktywny tydzień – zapytacie dlaczego? Otóż w dniach 22 – 26 października gościliśmy w progach naszej szkoły gości z Niemiec. Grupa 16 uczniów wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły przyjechała do nas z odległej miejscowości Bramsche (w północno-zachodniej części Niemiec, Bundesland  Niedersachsen – Dolna Saksonia). Uczniowie ze szkoły IGS Bramsche pokonali  pociągiem ponad 800 km, aby poznać nas osobiście, bowiem my wcześniej już nawiązaliśmy wirtualne znajomości  z uczniami i opiekunami kontaktując się za pomocą różnych aplikacji oraz tworząc filmy o sobie i naszych szkołach. Jednak spotkanie w rzeczywistości, w realnym świecie  to dużo większe przeżycie i frajda – zwłaszcza gdy goście przybywają z daleka i mówią w obcym dla nas języku.

 

Print

 

Przez kilka dni w ramach zajęć integracyjnych mieliśmy okazję poznać się i pokazać to, czym nasza szkoła i miasto może się pochwalić. Ćwiczyliśmy komunikację w języku niemieckim i angielskim, ale  uwaga …. przygotowaliśmy również dla naszych gości krótki kurs języka polskiego! I jak się okazuje języka polskiego można również się nauczyć – zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara, a efekty naszych dydaktycznych poczynań można będzie już wkrótce obejrzeć w relacji filmowej w zakładce GIM TV.

 

Zaprosiliśmy również naszych uczniów na zajęcia lekcyjne – to było już wyzwanie – zarówno dla nich jak i dla nas, bowiem zabawa w tłumacza jak się okazuje wcale nie jest łatwa. Teraz już każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważna jest systematyczna nauka języka obcego i po co stale uczyć się nowych słówek, wyrażeń i form gramatycznych. Wielką niespodziankę sprawił nam pan Andreas Mayer, który zaproponował prowadzenie zajęć języka niemieckiego w klasie 7c – zaskoczenie grupy było duże, ale takie zajęcia „machen Spaß” – sprawiają wielką przyjemność i dają motywację.

 

Nie obyło się oczywiście bez nauki naszego narodowego tańca – „Poloneza”, którego cała nasza międzynarodowa grupa już po kilku minutach pod czujnym okiem pani Beaty Hebdy opanowała nawet z kilkoma figurami. Było też trochę czasu na zajęcia i rozgrywki sportowe, które poprowadził dla nas pan Jarosław Blida – oczywiście bez rywalizacji Polska : Niemcy – wszystko w drużynach  międzynarodowych!

 

Nasza sekcja filmowa GIM TV  „przechwyciła” również kilku uczniów i dyrektora szkoły pana Thomasa Behning na wywiady w studio filmowym. Tym razem uczniowie niemieccy zapowiedzą osobiście relacje ze swojej wizyty u nas – a oczywiście wszystko po niemiecku!

 

Hitem spotkania była wspólna nauka gry na kubkach, którą prowadziły niezawodne Maja (kl. 3c) i Wiktoria (kl.3D) w rytmie oczywiście znanej obydwu grupom melodii – i już jesteśmy teraz pewni – muzyka integruje … i to bardzo!

 

Dopełnieniem pobytu były wspólne obiady w naszej szkolnej stołówce. Panie kucharki pokazały kucharski kunszt i przygotowały dania typowo polskie, które zachwyciły cała niemiecką grupę – pierogi aż się rozpływały w ustach i na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych gości.

 

Wtorkowe popołudnie spędziliśmy wspólnie na zwiedzaniu zabytków i ciekawostek naszego miasta. Pan Dominik Jenton wtajemniczył grupę w historię Głogowa i pokazał gościom podziemne zakamarki miasta, a wszystko to w języku angielskim. Oczywiście nie daliśmy rady zobaczyć wszystkiego, dlatego zostawiliśmy „część historii” na kolejną wizytę.

 

W programie spotkania znalazła się oczywiście wspólna wyprawa koleją do Wrocławia. Tym razem to uczniowie niemieccy referowali nam, czego się wcześniej dowiedzieli i co przygotowali o zabytkach wrocławskiego Rynku. Całość wyjazdu dopełniła gra miejska w mieszanych oczywiście grupach oraz konkurs fotograficzny „W pogoni za krasnalami”.

 

Ostatni wieczór spędziliśmy w pensjonacie „Pod Kasztanami” na wieczorku pożegnalnym – pełnym wspólnych zabaw, gier, prezentów i wzruszeń.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w pomoc w organizację przewozu uczniów po mieście. Dziękujemy również naszej dyrekcji szkoły za wsparcie każdego dnia a także wszystkim pracownikom z obsługi szkoły i stołówki, za pomoc i uśmiech w tych pracowitych dla nas dniach. Chcielibyśmy również podziękować Prezydentowi Miasta zafundowanie dla całej grupy pamiątkowych gadżetów jak i za  bezpłatne udostępnienie wszystkich obiektów miasta w godzinach popołudniowych oraz umożliwienie zwiedzania pod opieką profesjonalistów.

 

Mamy nadzieję, że nasi goście wyjechali z pozytywnymi wrazeniami i nasze kontakty przetrwają na dłużej, a współpraca będzie się rozwijać. Już dzisiaj mamy w planach majową rewizytę w Bramsche.

 

Czas więc zabrać się za przygotowania i szlifowanie języka!

 

A tymczasem zapraszamy na obszerną relację fotograficzną i już niebawem filmową (w zakładce GIM TV).

 

Opiekunowie projektu:

Alicja Skoczylas i Jarosław Blida

 

Tutaj można przeczytać i obejrzeć relację z pobytu naszych gości na ich szkolnej stronie IGS Bramsche: