Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Postawiliśmy na Słońce i wygraliśmy!

    Kolejny trudny konkurs za nami: „Postaw na Słońce” – to było tym razem olbrzymie wyzwanie dla naszego GIM TV! Nie tylko film, lecz również fachowa wiedza, a o czym tym razem?  Poczytajcie! Pięć uczennic z klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie od października 2017 r. do marca 2018 r. uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Fotowoltaika, OZE, ogniwa, ekonomia … to były pojęcia, przez które trzeba było przebrnąć w trakcie realizacji projektu. Ale z pomocą opiekuna pani Alicji Skoczylas  rzeczy niemożliwe i trudne stały się możliwe!

Nasz zespół GIM TV Volty w składzie: Aleksandra Szymankiewicz, Aleksandra Masny, Emilia Zimny, Joanna Cierniejewska oraz Sara Dyk zrealizował film instruktażowy oraz  promujący odnawialne źródła energii pokonał  92 zespoły filmowe ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski.

 

Pracy było bardzo dużo, bowiem oprócz spotu w konkursie punktowany był cały proces tworzenia filmu wraz z procesem zdobywania informacji na temat OZE, które należało umieścić na platformie konkursowej w formie wyczerpującego sprawozdania. Nasz zespół został laureatem zarówno w części I teoretycznej (sprawozdanie) jak i części praktycznej – spot zajmując ostatecznie I miejsce w konkursie.

 

Ale praca w tym projekcie to była nie tylko nauka:

     

„Pamiętam ile było z tym zabawy, śmiesznych sytuacji. Najbardziej utkwiło mi w głowie bieganie po krzakach i wyskakiwanie zza nich dla lepszego efektu J. I jakże mogłabym zapomnieć, ze byłam uwięziona w sprytnej konstrukcji z ławek! Oj wspomnienia, wspomnienia! Dziękuję wszystkim za możliwość nagrania, zabawy i oczywiście zagrania roli, do tego głównej! To dopiero zaszczyt”  - tak komentuje prace Sara Dyk na portalu społecznościowym FB.

 

„ Tym razem „Postaw na Słońce”, czyli naprawdę skomplikowany i czasochłonny projekt, ale nie ważne jak długo ważne z kim!!! A zespół najlepszy pod Słońcem – chyba wszyscy pamiętają narracje fotowoltaiki (ilość powtórzonego wstępu na zawsze utkwiła w pamięci), bieganie po polu z lupą i różnych innych innowacyjnych metod – no i wiadomo kto był opiekunem!!! Pani Alu kamerka zmienia życie o 180° i ciupke!!!” – to cytat z komentarza Oli Szymankiewicz –  również na FB.

 

      W piątek  12  października 2018 r. nasza reprezentantka – obecnie absolwentka Aleksandra  Szymankiewicz wraz ze swoim tatą panem Marcinem Szymankiewiczem wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej wyniki projektu „Postaw na Słońce”. Uroczystość odbyła się w Warszawie w gmachu Ministerstwa Środowiska. Cały zespól otrzymał  nagrody, które wręczył wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

 

Wielkie podziękowania chcieliśmy złożyć pani Anecie Szymańskiej z radio Elka i portalu miedziowe.pl, która błyskawicznie pomogła nam rozpropagować akcje i służyła danymi o zasięgach radia.

Podziękowania kierujemy również do redaktorów portalu http://www.glogow-info.pl , naszej lokalnej telewizji Master, Tygodnika Głogowskiego, Głosu Głogowa oraz wszystkim moderatorom głogowskich stron na FB , którzy na naszą prośbę odpowiedzieli natychmiastowymi publikacjami, które pomogły nam nagłośnić działania oraz zdobyć dodatkowe punkty w konkursie.

 

Również pozostałym członkom naszej sekcji GIM TV, którzy byli obecni na nagraniach,  wielkie dzięki za wsparcie podczas działań i obsługę sprzętu, gdy nam rąk zabrakło!

 

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Szymankiewiczowi, który zaoferował pomoc w transporcie do Warszawy oraz poświęcił swój czas, abyśmy mogli zaznaczyć na gali naszą obecność.

   

Gratulacje dla całego zespołu GIM TV Volty!   I oczywiście zapraszamy kolejne grupy z klas 7, 8 i 3 gimnazjum do podjęcia wyzwania w kolejnej edycji konkursu – zapisy już trwają.

 

Alicja Skoczylas

 

 

Strona 1 z 11