POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOGRAFEK”

W naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortografek”. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów ze szkół z głogowskiego powiatu. Walczyli o tytuł „Mistrza ortografii” oraz złote, srebrne i brązowe pióro ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Przez 45 minut trwała wytężona praca. Potem komisja sprawdziła zadania i przyznała punkty. Mistrzem ortografii został, i zdobył złote pióro, Kacper Klimala ze Szkoły Podstawowej nr 12. II miejsce i srebrne pióro otrzymał również uczeń SP 12 Bartosz Baryczkowski. III miejsce i brązowe pióro zdobyła Emilia Jancz ze szkoły w Przedmościu. Wszyscy uczestnicy natrudzili się podczas przygotowań do konkursu, dlatego zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami.