Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Projekt „Eko- historia”

Wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak ogłosił realizację jesienią projektu pod nazwą „Eko- historia- międzypokoleniowe sadzenie drzew”. Obchodzone w tym roku Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się doskonałą okazją do zazielenienia lokalnej przestrzeni i wydobycia z zapomnienia postaci historycznych, formacji wojskowych, walczących o Niepodległość Polski.  W województwie dolnośląskim rozdano sto sadzonek drzew i wskazano miejsca upamiętnienia wybitnych Polaków.

 

Jednym z miejsc, wskazanych w projekcie, stał się  zielony skwer przy naszej placówce. Patronem lipy, która została posadzona dla upamiętnienia wybitnego, polskiego żołnierza, walczącego o niepodległość Ojczyzny, jest generał Stefan Hanka-Kulesza. Dzielny ułan wsławił się w walkach o Niepodległą w pierwszej i drugiej wojnie światowej. Za swoje zasługi dla Ojczyzny dowódca otrzymał najważniejsze odznaczenia państwowe: Order Virtuti Militari, Krzyż Walecznych, Złoty Krzyż Zasługi, Medal za Wojnę tysiąc dziewięćset osiemnaście – tysiąc dziewięćset dwadzieścia, Medal Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości.

 

Lipa, poświęcona generałowi Hance- Kuleszy, to drzewo symbolizujące długowieczność, pokój i  siłę.

 

Uroczystość, która odbyła się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie, uświetniła obecność zaproszonych gości, między innymi Prezydenta Głogowa, Pana Rafaela Rokaszewicza, radnego, Pana Jerzego Akielaszka oraz potomka generała Hanki—Kuleszy. Podczas uroczystości uczniowie złożyli przyrzeczenie dbania o lipę jako ekologiczny symbol obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Dyrektor szkoły, Pan Ernest Kłósek, podkreślił wagę i zaszczyt uczestnictwa  społeczności szkoły w tak zaszczytnym przedsięwzięciu!

 

Elżbieta Frankowska – Cyfra

 

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11