Projekt : Pracownie przyrodnicze w szkołach”

W ramach realizacji projektu pt.:„Pracownie przyrodnicze w szkołach prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów”  w naszej szkole powstały dwie nowoczesne pracownie przyrodnicze. Wspomniany projekt  współfinansowany był ze  środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Adaptacja pracowni  polegała na przeprowadzeniu gruntownego remontu sal. Wyposażono  je w nowoczesne, funkcjonalne meble, ławki, krzesła, gabloty i szklane witryny. Całości dopełniły środki audiowizualne oraz pomoce dydaktyczne. Bogate wyposażenie pracowni pozwala na przeprowadzanie różnorodnych zajęć  , a tym samym  na rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów związanych z poznawaniem i badaniem środowiska przyrodniczego. Uczniom podobają się nowe warunki,  w których mogą zdobywać wiedzę i poszerzać wymagane  umiejętności kluczowe .

Bogumiła Bączewska i Ewa Kuboń