Przyjemne z pożytecznym, wybór zawodu.

W  związku  z wyborem  kolejnej ścieżki rozwoju   chętni uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum , a w szczególności  z klasy III a,  odwiedzili warsztaty  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Wzięli  oni udział w konkursie o zdrowym żywieniu, a także sprawdzili swoje umiejętności kulinarne. Wspólnie z nauczycielami zawodu i uczniami tej szkoły lepili pierogi i wygniatali kluski śląskie. Na koniec ciężkiej, ale bardzo przyjemnej pracy zasiedli przy wspólnym stole i delektowali się przygotowanym posiłkiem. Na deser też mogli liczyć, smaczne ciasto było wisienką na torcie tego spotkania.  Uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie, otrzymali karnet na obiad do wykorzystania w dowolnym terminie.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłym roku. Jest to najlepszy sposób na poznanie zawodu kucharza od przysłowiowej kuchni. Dziękujemy za zaproszenie!

Iwona Patelska-Mazur