Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Ratujemy i uczymy ratować.

W środę 29 maja w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Wychowankowie dowiedzieli się, jak wygląda pozycja boczna ustalona i przećwiczyli bezpieczne ułożenie ciała. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonany na fantomach. Uczniowie utrwalili numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  

                                                                                                                Kamila Płaziak, Barbara Mastej-Zaorska, Jolanta Dmowska, Iwona Ptaszyńska

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11