Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

SP3 to dobry wybór!

Drogi Rodzicu, jeśli szukasz szkoły, która kształtuje charakter, zapewnia wiedzę, ćwiczy najważniejsze umiejętności, przygotowuje Twoje dziecko do życia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach to nasza TRÓJKA jest najlepszym wyborem!

ZAPRASZAMY!!!

DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ SZKOŁY UKIERUNKOWANA JEST NA TO, ABY UCZNIOWIE: 

*samodzielnie działali i myśleli,

*potrafili współdziałać i współpracować,

*korzystali z różnych źródeł informacji,

*rozwijali własne zainteresowania,

*skutecznie porozumiewali się w różnych sytuacjach,

 *byli właściwie  przygotowani do kształcenia w kolejnych etapach edukacji. 

ABY OSIĄGNĄĆ WYMIENIONE CELE, PROPONUJEMY: 

*Wydzieloną bazę dydaktyczną – uczniom klas młodszych zapewniamy naukę w osobnym skrzydle szkoły, w którym na pewno będą czuli się pewnie i bezpiecznie w gronie swoich rówieśników. Dla klas młodszych jest wyodrębnione specjalne miejsce do zabaw ruchowych-  Atrium (mini sala gimnastyczna) w którym odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, ale także  aktywne  przerwy pod opieką nauczycieli. W okresie wiosennym uczniowie mogą spędzać przerwy  na  świeżym powietrzu.

*Naukę pływania – już na pierwszym etapie edukacji  część zajęć wychowania fizycznego odbywa się na pływalni Głogowskich Obiektów Sportowych „Chrobry”. Wszystkie dzieci mają więc szansę szybko nauczyć się sprawnie pływać.

*Naukę w systemie jednozmianowym – lekcje rozpoczynają się o godzinie ósmej, a kończą koło południa. Jest to ta część dnia, w której dzieci najefektywniej przyswajają wiedzę. Długie popołudnie mogą natomiast spędzić na rozwijaniu swoich zainteresowań i odpoczynku.

*Opiekę w świetlicy szkolnej z możliwością realizacji indywidualnych zainteresowań. Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 16.30. Dzieci mogą w niej odrobić lekcje oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych, sportowych, językowych. Świetlica współpracuje z wieloma instytucjami na terenie miasta. Organizuje wycieczki, wyjścia do OK Parku, na lodowisko. Jest inicjatorem licznych akcji, m. in. zbiórki karmy dla zwierząt z głogowskiego schroniska. 

*Posiłki – tanie, smaczne i odpowiednio zbilansowane obiady przygotowywane na miejscu przez szkolną kuchnię – są wydawane w godzinach 12:00-14:00. Uczniowie z rodzin o najniższych dochodach mogą korzystać z tych posiłków nieodpłatnie. Poza tym nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskich akcjach „Program dla szkół” (świeże warzywa i owoce oraz mleko dla uczniów). 

*Pomoc – wszyscy uczniowie otoczeni są opieką psychologa i pedagoga szkolnego i logopedy. Przez cały czas nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka. Gabinet opieki przedmedycznej czynny jest codziennie w godzinach 8.00 – 15.00.  Dbamy o to, by wszyscy nasi uczniowie mieli równe szanse, dlatego prowadzimy zespoły dydaktyczno – wyrównawcze oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

*Zajęcia dodatkowe – dla dzieci najmłodszych proponujemy zajęcia: kółka plastycznego, matematycznego, kółka ekologicznego, kółka turystycznego, kółka misyjnego, kółka sportowego (gry i zabawy sportowe dla najmłodszych), pływanie. W klasach starszych można rozwijać swoje zdolności i talenty podczas zajęć kół przedmiotowych i zainteresowań. Są to koła: matematyczne, polonistyczne,  informatyczne, języka angielskiego,  historyczne, dziennikarskie, plastyczne,  przyrodniczo-ekologiczne, wolontariatu oraz zajęcia sportowe: piłka siatkowa,  piłka nożna,  pływanie.

*Uczniom naszej szkoły zapewniamy także:  zajęcia komputerowe w pracowni z dostępem do Internetu, korzystanie z bogatego zbioru biblioteki, czytelni oraz centrum multimedialnego,  wycieczki turystyczno- krajoznawcze, spotkania z kulturą – kino, teatr, koncerty muzyczne, wystawy,  udział w konkursach klasowych, szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, ogólnopolskich, szeroką ofertę imprez klasowych i szkolnych.

ZAPRASZAMY!

 

Anna Adamowicz

Strona 1 z 11