Spektakl teatralny dla klas I-III pt. „Rzeżuchowy skarb”

12 marca 2018r. po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę  artyści  Krakowskiej  Sceny Mobilnej AMUZADO . Tym razem przygotowali spektakl  o obrzędach i zwyczajach towarzyszących świętu Wielkiej Nocy pt. „ Rzeżuchowy skarb”.

Uczniowie mieli okazję poznać rozmaite tradycje wielkanocne z terenów całej Polski, a także obyczaje wiosenne, mające zapewnić zdrowie i obfite plony.

Głównym bohaterem spektaklu  było Małe Leśne Licho, które nic wiedziało o Wielkiej Nocy. Z powodu swej niewiedzy spowodowało wiele zabawnych perypetii. Kiedy  popadło w konflikt z Panem Ślimakiem z  pomocą przyszli mu  Malarz Jan Zając i Puchacz Radowid.

Razem z bohaterami spektaklu dzieci uczyły się jak szykować wielkanocny koszyczek i przygotować świąteczne śniadanie. Przypomniały sobie o potrzebie składania życzeń, i tradycyjnym śmigusie dyngusie. Zabawne kwestie, szybka akcja i piosenki połączone z ruchem  spowodowały, że dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Dorota Czuchraj