Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Spektakl teatralny dla klas I-III pt. „Rzeżuchowy skarb”

12 marca 2018r. po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę  artyści  Krakowskiej  Sceny Mobilnej AMUZADO . Tym razem przygotowali spektakl  o obrzędach i zwyczajach towarzyszących świętu Wielkiej Nocy pt. „ Rzeżuchowy skarb”.

Uczniowie mieli okazję poznać rozmaite tradycje wielkanocne z terenów całej Polski, a także obyczaje wiosenne, mające zapewnić zdrowie i obfite plony.

Głównym bohaterem spektaklu  było Małe Leśne Licho, które nic wiedziało o Wielkiej Nocy. Z powodu swej niewiedzy spowodowało wiele zabawnych perypetii. Kiedy  popadło w konflikt z Panem Ślimakiem z  pomocą przyszli mu  Malarz Jan Zając i Puchacz Radowid.

Razem z bohaterami spektaklu dzieci uczyły się jak szykować wielkanocny koszyczek i przygotować świąteczne śniadanie. Przypomniały sobie o potrzebie składania życzeń, i tradycyjnym śmigusie dyngusie. Zabawne kwestie, szybka akcja i piosenki połączone z ruchem  spowodowały, że dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

 

Dorota Czuchraj

 

Galeria zdjęć:


Strona 1 z 11