Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2016/2017

Uczennice klasy V d spędziły dwie godziny wychowania fizycznego na zabawach i doskonaleniu jazdy na rolkach i wrotkach, to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Polecamy SUPER ZABAWA!!!

12 czerwca 2017r.  w naszej szkole odbyła się konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego realizujących program Sprawny Dolnoślązaczek od 1 września 2017r. w klasach pierwszych szkoły podstawowej.

W konferencji wzięło udział 68 nauczycieli. Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej, w której przedstawiono założenia programu Sprawny Dolnoślązaczek oraz z wykładu na temat: Znaczenia zajęć ruchowych w edukacji wczesnoszkolnej i nowa podstawa programowa z wychowania fizycznego w klasach I –III. Części praktycznej, w której nauczyciele zapoznali się z przykładowymi zabawami z eduballami oraz ćwiczeniami z unihokeja. 

Dnia 10 kwietnia 2017r. odbyła się lekcja otwarta z wychowania fizycznego na temat: Zabawy ruchowe z mocowaniem z elementami judo. Zajęcia w klasie IV d grupa chłopców, poprowadziła Barbara Mastej – Zaorska.  lekcję obserwowało czterech nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Uczniowie brali aktywny udział w lekcji, przestrzegali zasady bezpiecznej zabawy. Lekcja bardzo ciekawa, uczniowie chętnie wezmą udział w kolejnych zabawach z mocowaniem.

 

W dniu 10 lutego – 2017  został rozegrany Turniej w halową piłkę nożną. Wzięły w nim udział reprezentacje klas. 
Wyniki rozgrywek:

KLASA WYNIK
KLASY IV

I  -  4B
II -  4D
III – 4A
IV – 4C

KLASY V I -  5D
II – 5B
III -5A
IV – 5C
KLASY VI

I –   6D
II -  6A
III – 6B
IV – 6C

 

 Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w I półroczu 2016/2017 roku prowadzone były regularnie w wymiarze 1 godziny tygodniowo według ustalonego harmonogramu. Zajęcia prowadzone były w 13 grupach, objętych nimi było 133 dzieci z klas I- III. Gimnastykę korekcyjną w I semestrze prowadziły Beata Bielska i Iwona Ptaszyńska. Raz w tygodniu dla dzieci z klas I –VI organizowane są zajęcia na pływalni „Chrobry”.

Na zajęciach stosowane były ćwiczenia : ogólnorozwojowe, oddechowe, rozluźniające, wzmacniające wybiórczo zespoły mięśni osłabionych i rozciągniętych, rozciągające wybiórczo zespoły mięśni nadmiernie napiętych i przykurczonych, korygujące, ćwiczenia „ poczucia dobrej postawy” i relaksacyjne.

 

Uczennice klas IV, V i VI wzięły udział w zawodach mnisiatkówki Volleymania Głogów w dniu 12.01.2017r. Dziewczęta z klas szóstych zajęły V i VI miejsce w turnieju. Natomiast w kategorii klas piątych, gdzie startowało 12 zespołów, VIII miejsce zajęły nasza reprezentacja z klas czwartych, V,VI miejsce uczennice klas piątych. Tylko jednej „trójce” udało się stanąć na podium zajmując III miejsce. Były to Nadia Bączkowska, Adrianna Kluska z klasy 5 d i Małgorzata Kościucha z 5 b. Opiekunami naszej reprezentacji były Beata Bielska i Urszula Paprocka.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom wspaniałej przygody z minisiatkówką i życzymy wielu sukcesów.

 

 


         W piątek 9 grudnia 2016 roku odbył się VII Mikołajkowy Turniej Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej NR 3 w Głogowie. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym pod skrzętnym okiem dwóch sędziów: Maksymiliana i Jakuba – uczniów zaprzyjaźnionego Gimnazjum NR 2 w Głogowie. W turnieju wzięły udział klasy czwarte, piąte i szóste rywalizując ze sobą na poziomie klas.  Niemal wszystkie reprezentacje przybyły na zawody perfekcyjnie przygotowane tworząc zgrane zespoły. Szczególnie wyróżniające zachowanie prezentowali kibice z klas czwartych tworząc prawdziwie mikołajkową atmosferę oraz kulturalny, dynamiczny doping. W kategorii klas czwartych puchar zdobyli zawodnicy reprezentujący klasę 4A. Z rąk Pani Ireny Herby – dyrektor naszej szkoły – puchar odebrali reprezentanci klasy 5D.
Z pośród klas szóstych po puchar sięgnęła drużynowa reprezentacja klasy 6B. Nauczyciele wf organizujący turniej gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególnie kibicom, stworzenia niepowtarzalnej sportowej atmosfery w duchu fair play.

2. grudnia odbyła się kolejna edycja zawodów uczniów z klas I-III w ramach Głogowskiej Ligi Pływackiej Szkół Podstawowych – AQUALIGA 2016 na pływalni Chrobry. 

 Naszą szkołę reprezentowali nastepujący uczniowie:

1. Hanna Mituła – kl.1a – 1 miejsce  w swoim starcie

2. Magdalena Wiatrowska – kl.1a – 2 miejsce w swoim starcie

3. Jakub Pilewski – kl.1a – 2 miejsce w swoim starcie

4. Eryk Pakos – kl. 2c

5. Mateusz Lewandowski – kl. 2d

6. Hanna Stach – kl. 2e

7. Jagoda Stawecka – kl. 2e

8. Alicja Cimek – kl. 2e

9. Dawid Rybakowski – kl. 2g

10. Jarosław Woźniak – kl. 2g

 Kalsy pierwsze miały do pokonania grzbietem jedną długość średniego basenu. Klasy drugie miały przepłynąć 25 m grzbietem na dużym basenie, a klasy trzecie 50 m.

 Mateusz Lewandowski zajął 2 miejsce w kategorii klas drugich wśród chłopców.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy.

4 listopada 2016r. ruszyła  II edycja

Głogowskiej Ligi Pływackiej Szkół Podstawowych Aqualiga.

W tym dniu naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas 1-3:

Jakub Pilewski – kl.1a

Dawid Rybakowski – kl.2g

Martyna Burnos – kl.2a

Zuzanna Korczyńska – kl.2b

Hanna Stach – kl.2e

Alicja Cimek – kl.2e

Mateusz Lewandowski – kl. 2d

Oliwier Jakubowski – kl. 3e

Martyna Bajorska – kl. 3e

Karol Nowak – kl. 3d

Aleksandra Tłuczek – kl. 3c

 Klasy pierwsze startowały na małym basenie gdzie miały do pokonania jedną długość grzbietem. Jakub Pilewski zajął 2miejsce w swoim starcie.

Klasy drugie startowały na dużym basenie i miały do pokonania 25 m grzbietem. Mateusz Lewandowski zajął 2 miejsce spośród wszystkich uczestników.

Klasy trzecie startowały również na dużym basenie i miały do pokonania 50 m grzbietem.  Na tym dystansie nie odnieśliśmy większych sukcesów. Był to długi  i męczący odcinek do przepłynięcia dla niektórych zawodników. Dla naszych uczniów był to sprawdzian swoich umiejętności.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy sukcesów.

Opiekun grupy

Julita WójcikStrony: 1 2 3