Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

SPOTKANIE Z INSTRUKTOREM NAUKI JAZDY

     Po wyjściu z domu czy ze szkoły dziecko staje się uczestnikiem ruchu drogowego jako pieszy, pasażer, rowerzysta. Spotyka się z zagrożeniami wynikającymi z rozwoju motoryzacji. Dlatego niezmiernie ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Dnia 26 kwietnia 2016 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej i przeprowadzonej przez Panią Judytę Poleszczuk – instruktora nauki jazdy w głogowskiej Firmie NAUKA JAZDY „DAREK”. Pani Instruktor przygotowała dla dzieci prezentację przedstawiającą wiadomości i umiejętności niezbędne każdemu rowerzyście. Czwartoklasiści mogli więc nie tylko powtórzyć  i utrwalić przepisy ruchu drogowego omawiane już wcześniej podczas zajęć technicznych, ale również zadawać pytania związane z poruszaniem się  po drogach, budową, koniecznym wyposażeniem i przygotowaniem roweru do jazdy. Uczniowie poznali także zasady obowiązujące na skrzyżowaniach. Wiedza ta na pewno przyda się dzieciom podczas zbliżających się egzaminów na kartę rowerową. Dziękujemy Pani Instruktor za czas poświęcony naszym uczniom i mamy nadzieję, że przeprowadzone szkolenie w przyszłości zaowocuje mniejszą liczbą przykrych zdarzeń na drogach z udziałem dzieci.


Ciekawe strony:

http://wrd.policja.waw.pl/portal/wrd/963/39794
/Zasady_uzyskiwania_karty_rowerowej.html

 http://www.lodzkie.eu/data/other/07.karta_rowerowa_w_szkole.pdf

 http://www.chorzow.slaska.policja.gov.pl/ka5/ruch-drogowy/karta-rowerowa/15837,Egzamin-praktyczny-na-karte-rowerowa.html

 

 

Strona 1 z 11