Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Dnia 23.11.2017r. uczniowie klasy 3c i 3e mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Michałem Rusinkiem – wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, autorem wielu ciekawych książek dla dzieci. Tytuł spotkania budził niemałe kontrowersje wśród słuchaczy, ponieważ dotyczył promocji najnowszej książki Rusinka „Jak przekręcać i przeklinać”. Autor uwrażliwiał dzieci na kontrolowanie swoich wypowiedzi, trzymanie nerwów na wodzy podczas różnych emocjonalnych sytuacji. Na przykładzie swoich wierszy prezentował kulturalne sposoby komunikacji i rozładowania napięcia.

Uczniowie mieli również okazję wysłuchać ciekawego wykładu dotyczącego sztuki pisania wierszy i opowiadań. Wysłuchali wybrane fragmenty książek Michała Rusinka. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorowi, chętne dzieci zakupiły książki z autografem. Dzieci były zachwycone lekkością i zabawną formą twórczości Michała Rusinka.

Zachęcamy do lektury książek Michała Rusinka „Wierszyki domowe” i „Wierszyki rodzinne” – są dostępne w naszej bibliotece szkolnej.

Anna Adamowicz