Spotkanie z policjantami

Dnia 8 września 2016 r. uczniowie najmłodszej klasy – klasy Ia spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Pani policjantka poinformowała dzieci, jakie niebezpieczeństwa mogą ich czekać w drodze do szkoły. Przypomniała zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zorganizowanej zabawie. Obejrzeli również ciekawą prezentację na temat przestrzegania zasady bezpiecznej jazdy samochodem- o konieczności zapinania pasów i jazdy w foteliku. Dowiedzieli się o tym, że jazda w kasku na rowerze, może je uchronić przed następstwami upadku. Policjanci poinformowali dzieci o tym jak bardzo ważne jest noszenie światełek odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał odblaskowa opaskę. To był bardzo pouczające spotkanie.