Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

„TYM, KTÓRZY POSZLI NA ŚMIERĆ, ABYŚMY WOLNI ŻYLI…”

        Dnia 10 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich  w Głogowie odbył się uroczysty apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystość udział wzięła cała społeczność szkolna, dyrekcja  i  pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście:

  1. Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów,
  2. Młodzież Technikum nr 6 w Głogowie ( byłej Szkoły Przyrodniczej),
  3. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie.

Uroczystość miała podniosły charakter ze względu na uczczenie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – jednego z najważniejszych wydarzeń dziejowych państwa polskiego, który był aktem historycznym wprowadzającym ponownie Polskę, po długim okresie nieobecności, do grona suwerennych państw na mapy Europy. Przebieg uroczystości uświetniły występy uczniów szkoły, którzy swoją postawą uhonorowali w godny dla Polaków akt walki narodowo-wyzwoleńczej, który przyczynił się do odzyskania wolności. 

            Ponadto Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów przedstawiło podczas apelu losy dziejowe oręża polskiego walczącego o wolną Ojczyznę,  jako element żywej historii. Natomiast młodzież z Technikum nr 6 w Głogowie w strojach szlacheckich wraz z uczniami naszej szkoły – pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego pani Iwony Ptaszyńskiej -  uświetniła uroczystość wykonaniem tańca narodowego – poloneza.

             Uroczystość zakończyła się wystąpieniem dyrektora szkoły pani Ireny Herby, która pogratulowała społeczności szkolnej postawy patriotycznej.  Na koniec odbyło się wspólne odśpiewanie pieśni „My Pierwsza Brygada”.

            Uroczystość przygotowała nauczycielka historii – Pani Agnieszka Karwat,  a poprowadzili ją: Oskar Kaczor – przewodniczący Samorządu Szkolnego oraz uczennice klasy 6d – Olga Kaczorowska i Marysia Zmysłowska.

 Zdjęcia z uroczystości znajdują się w naszej fotogalerii.

 

Strona 1 z 11