„Trivia” sztuka przetrwania w krzyżowym ogniu pytań

Dnia 6.10.2017 r.  uczniowie naszej szkoły:  Anna Antał, Paweł Antał i Aleksandra Wrona  z klasy 7d wzięli udział w konkursie survivalowym „Trivia – sztuka przetrwania w krzyżowym ogniu pytań”. Celem turnieju była: popularyzacja wiedzy geograficznej i przyrodniczej, propagowanie aktywnej i twórczej formy spędzania czasu oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Konkurs odbył się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie i miał charakter turnieju wielozadaniowego. Drużyny rywalizowały w konkurencjach teoretycznych (wiedza ogólna z tematów: geografia Polski i świata, przyroda, wielcy odkrywcy, sztuka przetrwania) oraz praktycznych (udzielenie pierwszej pomocy, rozpoznawanie flag państwowych, przyszywanie guzika, budowa samolotu z papieru).

Siódmoklasiści  wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i wyjątkowymi umiejętnościami praktycznymi. Zajęli czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy Ani, Oli i Pawłowi.

Małgorzata Soś