Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA

W dniach 16-23 października 2014 r.  w naszej szkole obchodziliśmy

„Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014 r.”

                                                                            

         Celem obchodów było zwrócenie uwagi przez uczniów, rodziców , nauczycieli na problem chleba, a także podniesienie świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi meto­dami, a także wpływanie na jakość chleba na rynku. Kampania była pretekstem  i okazją do zaintere­sowania uczestników tym, co kładą na talerzu, jak się odżywiają, i jak dieta wpływa na ich zdrowie.  Z uwagi na drastyczny spadek spożycia chleba szczególny akcent kładziemy na jego walory od­żywcze i zdrowotne, podkreślając rolę błonnika, zawartego  w chlebie z mąki z pełnego przemiału, wskazujemy, że w piramidzie żywieniowej produkty zbożowe są najważniejszym składnikiem na­szej diety, są jej podstawą. Zachęcamy, aby ten wzorzec był wcielany w życie. 

W tych dniach  w naszej szkole zorganizowano następujące działania:

1. Aktywna przerwa – „ Przez ruch po zdrowie ”

2. Zapoznanie z gazetką  nt. „ Jak powstaje chleb oraz co to jest zdrowe odżywianie ?”

3. Prezentacja filmu „Od ziarna do chleba ”.

4. Konkurs plastyczny  „ Co mamy z ziarna  ?”

5. Pogadanka w klasach  nt. Prawidłowego odżywiania oraz pokaz prezentacji :       

  „CO KAŻDY POWINIEN WIEDZIEĆ  O ŻYWNOŚCI   I  AKTYWNOŚCI   FIZYCZNEJ ?

6. Rozwiązywanie krzyżówek.

7. Quiz o zdrowym odżywianiu i wiele innych ciekawych działań.

 

Wszystkim serdecznie dziękuje :)

Grażyna Dziadkowiec-Kublik

wyniki konkursów

zdjęcia z promocji zdrowia

 

 

 

                                                                                                   

Strona 1 z 11