Tydzień Języków Obcych w naszej szkole

Od 15 grudnia świętujemy Dni Języków Obcych, których uczymy się na co dzień. Na lekcjach witaliśmy się z każdym nauczycielem po angielsku, niemiecku, francusku lub rosyjsku i słyszeliśmy odpowiedzi nauczycieli w tych samych językach. W piątek w czasie przerw mogliśmy uczestniczyć w grach i zabawach w języku niemieckim.  Ilustrowaliśmy także plakatem wylosowane przysłowie angielskie. W poniedziałek natomiast klasy VII oraz  II i III gimnazjalne spotkały się na turnieju klas, pod hasłem „We are the champions”. Wszyscy dobrze się bawili wykazując się różnymi talentami grając w skojarzenia, rozpoznając ciekawe miejsca w krajach europejskich oraz śpiewając znaną piosenkę Panie Janie po angielsku, niemiecku i francusku. Od wtorku ujawniamy nasze talenty wokalne, śpiewając kolędy i piosenki świąteczne w różnych, znanych nam językach.

autor wpisu: Iwona Patelska-Mazur