Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Uroczyste otwarcie ulicy Ireny Sendlerowej

Dnia 20 września w Głogowie nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Ireny Sendlerowej, wielkiej Polki, która podczas drugiej wojny światowej uratowała ok. 2500 żydowskich dzieci. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć córki pani Ireny- Janiny Zgrzembskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. W uroczystości brali również udział: Poseł na Sejm- Ewa Drozd i Prezydent Miasta Głogowa- Rafael Rokaszewicz oraz inni zaproszeni goście. Takie zaproszenie wpłynęło również do wygasającego Gimnazjum nr 2 w Głogowie, które nosi imię Ireny Sendler. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum byli z tego faktu bardzo dumni, włożyli odświętne mundurki i zaprezentowali córce Ireny Sendler sztandar szkoły. Pani Janina przywitała nas gorąco, wspomniała również w krótkim przemówieniu, że w Głogowie jest drugi raz, a za pierwszym uczestniczyła w nadaniu imienia Ireny Sendler naszemu gimnazjum. Uroczystość została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 12 w Głogowie, która nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. Irena Sendler należy również do tego zaszczytnego grona. Cieszymy się, że w naszym mieście będzie ulica upamiętniająca tę skromną kobietę o wielkim sercu.

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11