Uroczysty apel dla klas I-III z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Do tego ważnego  dnia uczniowie klasy II c rozpoczęli  przygotowania już w październiku.  Pracy było bardzo dużo. Dzieci  wspólnymi siłami wykonały elementy dekoracji, rodzice pomogli przy wykonaniu rekwizytów. Potem rozpoczął się czas prób, nauki utworów muzycznych  i układów choreograficznych.

Dziewiątego listopada cała społeczność klas I-III spotkała się w atrium na uroczystym apelu. Uczniowie wysłuchali i obejrzeli  „Legendę o białym orle ”. Poznali historię walki Polaków o odzyskanie niepodległości.Całość przedstawienia dopełniły śpiewy, które rozbrzmiewały głośnym echem na sali. Na zakończenie apelu   wszyscy uczniowie z klas I-III zaśpiewali piosenkę pt.” Co to jest niepodległość”.  Było pięknie, uroczyście i wzruszająco. Warto podkreślić wspólny wysiłek dzieci, ich zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za odgrywane role, recytacje, śpiewy.

Uczniowie klas młodszych dołączyli również do akcji „Rekord dla Niepodległej”.Punktualnie o godzinie 11.11 w ramach akcji wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki  hymnu.  Na zakończenie  uczniowie zatańczyli poloneza do utworuz filmu „Pan Tadeusz”,  którego kompozytorem jest Wojciech Kilar.

Dorota Czuchraj