Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

W Twoich rękach jest ludzkie życie….

16 października, przepiękny słoneczny dzień. Wędrujesz do szkoły mijając po drodze kościół, osiedlowe sklepiki. Dochodzisz do przejścia dla pieszych i nagle……. pisk opon, huk, krzyk. Na drodze leży nieprzytomna koleżanka ze szkoły. Trzeba działać!

Przecież w Twoich rękach jest ludzkie życie….

Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu z nas. Los nie wybiera.

Czy będziemy gotowi pomóc osobie u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia?

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji WOŚP jest pomysłodawcą bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przez jak największą ilość osób.

 

Podczas półgodzinnej akcji w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, mogliśmy chociaż częściowo doświadczyć stresu i obaw jakie towarzyszą świadkom wypadków. Wiedza i umiejętności zdobyte dzięki tego typu akcjom są bezcenne, ponieważ ratują ludzie życie, które jest największą wartością.

 

Czy fundacji WOŚP udało się pobić rekord dowiemy się w najbliższym czasie, gdyż informacje od organizatorów w regionach będą spływać do końca tygodnia.

 

My pobiliśmy swój mały rekord. W akcji wzięły udział 264 osoby, tyle oficjalnie zarejestrowało się do naszej akcji. Bicie rekordu nie jest wartością samą w sobie. Ważny jest fakt, że nasi uczniowie wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy i nie boją się tego robić.

 

B. Mastej – Zaorska, I. Ptaszyńska, K.Płaziak,  A.Lenort,  J.Dmowska

 

 Relacja filmowa GIM TV: http://www.gim2glogow.pl/gim-tv/

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11