WYCIECZKA DO FABRYKI CZEKOLADY

Tuż przed mikołajkami 2016 i przed świętami Bożego Narodzenia my, uczniowie klas 4c i 5d oraz 5c wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Niemiec. Celem wyjazdu była wizyta w Manufakturze Czekolady w Hornow. Podczas warsztatów w Fabryce Czekolady przygotowaliśmy świąteczne czekoladki, które potem estetycznie opakowaliśmy. Następnie mogliśmy dokonać zakupów w sklepie pełnym czekoladowych niezwykłości. Trzeba było dodawać wartości cen w obcej walucie. Potem wybraliśmy się do Cottbus. Tam w Planetarium obejrzeliśmy ciekawy film o powstaniu kosmosu i zmianach we wszechświecie. Podsumowaniem wycieczki były odwiedziny na bożonarodzeniowym jarmarku i kosztowanie świątecznych słodkości. Wyjazd okazał się nie tylko przepyszną przygodą ,ale również wartościową wyprawą, która ubogaciła nasze doświadczenia. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje czekolada, co dzieje się w przestworzach kosmosu oraz poznaliśmy zwyczaje niemieckiej kultury. Zdjęcia z wyjazdu w galerii szkoły.