„Wycinanek” i GIM TV w klasie 4B

Czy książka może stać się filmem? Jak zrobić filmik ołówkowy? Czy sposób patrzenia na świat ma znaczenie? To pytania na które odpowiadamy podczas zajęć rozwijających kreatywność w klasie 4b. Zajęcia filmowo-fotograficzne to świetna okazja, aby poznać podstawy filmu i popatrzeć przez filmowe kadry na świat. W  tym tygodniu jednak nie tylko poznawaliśmy teorię, ale zabraliśmy się do pracy. Pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów z GIM TV odpowiedzieliśmy na pytania:  „Czy można ożywić rysunek?”  oraz „Czy „Wycinanek” może zagrać w filmie?” W praktyce poznaliśmy sposób powstawania filmów poklatkowych, a zajęcia poprowadzili dla nas: Patrycja Skoczylas (UWR), Aleksandra Szymankiewicz (LO I), Aleksander Sypniewski (LO I), Patryk Kuczak (kl. 7D) oraz Jakub Solarek (kl. 7D). Wykonaliśmy setki zdjęć, aby połączyć je w kilkusekundowe płynne animacje. Praca była bardzo wymagająca – skupienie i koncentracja przy poruszaniu elementów „Wycinanka” to podstawa. Ale wszystko się udało i powstały 4 nasze pierwsze krótkie filmy animowane. Niektórzy mieli nawet okazję popracować jako operator aparatu „lustrzanki”. Zabawa była znakomita! Dziękujemy naszym starszym kolegom i koleżankom za pomoc w realizacji zajęć i liczymy na dalsze spotkania!

Zapraszamy do galerii zdjęć na krótką relację fotograficzną.

Alicja Skoczylas