Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Wyścigi żółwi czyli programowanie na DFN

Dnia 10 października 2018 w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. „Wyścig żółwi”. Podczas kilku godzin uczniowie z klas IV, V, VI i VII  programowali roboty. Celem zajęć było przybliżenie programowania z użyciem robotów LEGO Mindstorms EV3. O tym, że dzieci powinny się uczyć programowania nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Umiejętność algorytmicznego myślenia ułatwia logiczne rozwiązywanie problemów, wyzwala kreatywność i rozwija wiele kompetencji kluczowych.

Emocje podczas pracy były ogromne. Uczniowie wyszli z zajęć zadowoleni i z pytaniami, kiedy znowu będą mogli programować?

 

Aneta Lenort

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11