Wzrastamy w poszanowaniu praw

1 i 2 marca uczniowie  klas 6 i 7 uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspirantem Łukaszem Szuwikowskim – policjantem Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Wiodącym tematem była odpowiedzialność nieletnich oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Pan Szuwikowski poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu oraz zażywanie substancji chemicznych, takich jak alkohol, narkotyki  (w tym dopalacze), papierosy (również e-papierosy). Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinna przyjmować młodzież, gdy jest namawiana do czynu zabronionego.

Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza pozytywnie wpłynie na  zachowanie uczniów w szkole i poza nią.

Zajęcia z policjantem są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.

Anna Kowalska