ORTOGRAFIA NAM NIESTRASZNA!

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w naszej placówce odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział dwadzieścioro czworo uczestników. Dzieci miały za zadanie napisać dyktando, a następnie wypełnić test ortograficzny za pomocą systemu iVote. O przyznanym miejscu decydowały ułamki punktów, co świadczy o tym, że poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki i wyrównany. Niezwykle przyjemnie jest poinformować, że reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy 6c, Aleksandra Sołtys zajęła I miejsce. II miejsce na podium przypadło ex aequo Filipowi Fijałkowskiemu ze Szkoły Podstawowy nr 7 oraz Dominice Rydz ze Szkoły Podstawowy nr 2, zaś III miejsce zajęła Martyna Hanc ze Szkoły Podstawowy nr 12. Oli oraz wszystkim uczestnikom powiatowych eliminacji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce ortografii oraz konkursach.