OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINISIATKÓWKI

W dniach 10-11 marca 2017r. reprezentacja klas piątych naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wielkiej Minisiatówki Virtus Volley Cup 13 w Szlichtyngowej. Po pierwszym dniu dziewczęta wywalczyły 3 miejsce w grupie. Rozegrały 5 meczy z czego trzy wygrały, przegrały spotkania z zespołami, które w klasyfikacji końcowej zajęły 2 i 3 miejsce w turnieju, więc wniosek się nasuwa prosty, że grupa była bardzo mocno obstawiona. W drugim dniu zmagań poszło troszkę gorzej, drużyna walczyła o miejsca 7-12, w efekcie zespół zajął XI miejsce w klasyfikacji końcowej na 24 drużyny z całej Polski.

W skład reprezentacji wchodziły: Adrianna Kluska – kapitan zespołu, Nadia Bączkowska, Marcelina Łydka (uczennice klasy V d) oraz Małgorzata Kościucha (klasa V b), opiekunem drużyny jest Beata Bielska.

W trakcie zawodów dziewczęta wiele się nauczyły i podniosły swoje umiejętności techniczne i taktyczne gry. Poznały sławnych siatkarzy : Pawła Maciejewicza, Tomasza Palucha i Marcina Prusa, maja również pamiątkowe zdjęcie z tymi sportowcami. Otrzymały pamiątkowe kubki z turnieju.