ZBIÓRKA ZNICZY

W RAMACH AKCJI „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

Apel Pani Beaty Pawłowicz – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Zbliża się 1. listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone  i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie   w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracam się do Uczniów, ich Rodziców oraz Dyrektorów i Nauczycieli dolnośląskich szkół o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one nie tylko na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, ale również na wszystkich 54 polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki.

Bardzo serdecznie Państwu dziękuję.

Dolnośląski Kurator Oświaty

Beata Pawłowicz

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji zbierania zniczy. Lampki można przynosić w dniach 13.10.2014 – 24.10.2014 r. do nauczycielki historii – p. Elżbiety Peteckiej (sala 611)  lub do wicedyrektora (pokój nr 401) – p. Agaty Bagińskiej-Żyty.

DZIĘKUJEMY